
| ROK | WYDARZENIA |
|---|---|
| 2026 | Absolwenci XIII LO — Natalia Maliszewska, Michał Niewiński oraz Gabriela Topolska — reprezentowali Polskę podczas XXV Zimowych Igrzysk Olimpijskich we Włoszech - Mediolan i Cortina d'Ampezzo - 2026 |
| 2025 | Kornelia Woźniak, uczennica XIII LO zwyciężyła w finale 500 m kobiet w Pucharze Świata Juniorów w short-tracku w Kazachstanie - Astana 2025 |
| 2025 | Drużyna Ninjas Białystok wzięła udział w World Robot Olympiad - Slowenia 2025 |
| 2025 | XIII LO uzyskało certyfikat "Szkoły z Życiem", przyznawany przez Fundację DKMS |
| 2024 | Anna Falkowska, uczennica XIII LO została Młodzieżową Mistrzynią Olimpijską na dystansie 500 m na IV Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Korei Południowej - Gangwon 2024 |
| 2022 | 1 września stanowisko dyrektora szkoły objął pan mgr Mariusz Cybulko |
| 2022 | Absolwenci ZSOMS: Natalia Maliszewska, Patrycja Maliszewska, Nikola Mazur, Łukasz Kuczyński oraz uczeń XIII LO Michał Niewiński reprezentowali Polskę na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w Chinach |
| 2021 | Odbyło się uroczyste odsłonięcie murali w ZSOMS nr 1 |
| 2021 | Został zrealizowany projekt z Budżetu Obywatelskiego "Aktywizujące zmysły przestrzeń wokół ZSOMS (SP22/LOXIII) |
| 2020 | Szkoła uzyskała tytuł "Szkoła w Chmurze Microsoft" |
| 2019 | Uroczyste obchody 60-lecia szkoły |
| 2019 | Został zrealizowany projekt z Budżetu Obywatelskiego "Ruch i zabawa to dla małych ważna sprawa" - plac zabaw przy SP 22 |
| 2019 | Absolwentka XIII LO Natalia Maliszewska została Mistrzynią Europy na dystansie 500 m w short-tracku w Dordrechcie oraz zwyciężyła w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na tym dystansie |
| 2018 | Absolwentka XIII LO Natalia Maliszewska została Wicemistrzynią Świata na dystansie 500 m w short-tracku w Montrealu |
| 2018 | Szkoła uzyskała tytuł "Szkoły Kreatywności i Innowacji" podczas udziału naszych uczniów w XIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności we Wrocławiu |
| 2018 | Absolwenci ZSOMS: Natalia Maliszewska, Bartosz Konopko, Magdalena Warakomska, Sebastian Kłosiński i Zbigniew Bródka reprezentowali Polskę na XXIII Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczangu w Korei Południowej |
| 2017 | Uchwałą Rady Miasta Białystok z 27 marca 2017 r. Publiczne Gimnazjum nr 8 zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 22 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego |
| 2015 | Oddanie do użytku nowego kompleksu boisk z powierzchnią tartanową oraz sztuczną trawą sfinansowanego przez ZSOMS w Białymstoku i Ministerstwo Sportu i Turystyki |
| 2015 | Szkoła dołączyła do społeczności na Facebooku |
| 2014 | Absolwent XIII LO Zbigniew Bródka został mistrzem olimpijskim na dystansie 1500 metrów w Soczi |
| 2013 | Uzyskaliśmy tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów" |
| 2011 | 1 września stanowisko dyrektora szkoły objął pan mgr Ryszard Szpilewicz |
| 2010 | Uczennica XIII LO Paula Bzura i absolwenci ZSOMS w Białymstoku Patrycja Maliszewska i Jakub Jaworski reprezentowali Polskę na XXI Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Vancouver/ Kanada |
| 2009 | Uroczyste obchody 50-lecia szkoły oraz nadania sztandaru ZSOMS |
| 2008 | Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 8 reprezentowali jako jedyni woj. podlaskie w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Internecie DialNet Masters |
| 2006 | 1 września stanowisko dyrektora szkoły objął pan mgr Adam Śledziewski |
| 2006 | Uczeń XIII Liceum Ogólnokształcącego Dariusz Kulesza wywalczył tytuł wicemistrza świata na dystansie 500m w Short-Tracku i reprezentował Polskę na Zimowej Olimpiadzie w Turynie |
| 2005 | 1 sierpnia stanowisko pełniącego obowiązki dyrektora szkoły objął pan mgr Krzysztof Ostrowski |
| 2005 | Budynek szkoły doczekał się remontu: wymieniono centralne ogrzewanie, okna, docieplono budynek, wykonano nowa elewację, dobudowano szatnie dla LO |
| 2004 | Uchwałą Rady Miejskiej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej została włączona Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego |
| 2004 | Uchwałą Rady Miejskiej Białegostoku Szkoła Podstawowa Nr 22 przestaje funkcjonować |
| 2003 | Otrzymaliśmy certyfikat "Szkoły z klasą" nadany przez Centrum Edukacji Europejskiej |
| 2000 | Absolwent XIII Liceum Ogólnokształcącego Krystian Zdrojkowski reprezentował Polskę w short-tracku na Olimpiadzie Zimowej w Salt Lake City |
| 1999 | Wydanie monografii Szkoły Podstawowej Nr 22 "Czterdzieści lat minęło." |
| 1999 | Uroczyste obchody 40-lecia istnienia Szkoły Podstawowej Nr 22 |
| 1999 | Uchwałą Rady Miejskiej do Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej zostało włączone Publiczne Gimnazjum Nr8 |
| 1997 | Uchwałą Rady Miejskiej Białegostoku Szkoła Podstawowa nr 22 i XIII Liceum Ogólnokształcące utworzyły Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego im. Marii Konopnickiej w Białymstoku |
| 1994 | W budynku Szkoły Podstawowej rozpoczęło działalność XIII Liceum Ogólnokształcące |
| 1992 | Urząd Miejski przekazał Szkole w dzierżawę lodowisko w Zwierzyńcu, odremontowane udostępniliśmy mieszkańcom miasta |
| 1989 | Podczas uroczystych obchodów XXX-lecia Szkoły otrzymaliśmy Srebrny Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej oraz Złotą Odznakę Zasłużonego Białostocczyźnie |
| 1988 | Dzięki intensywnej działalności wychowawczo - oświatowej Szkoła została włączona do Klubu Przodujących Szkół; |
| 1983 | Szkoła była współorganizatorem i gospodarzem VIII Ogólnopolskiego Zlotu Szkół im. Marii Konopnickiej, w trakcie którego gościliśmy delegacje z prawie 40 szkół; spotkanie zaowocowało materiałami seminaryjnymi z sesji popularnonaukowej i zacieśnieniem współpracy z innymi placówkami |
| 1972 | Stanowisko dyrektora szkoły objął pan mgr Zdzisław Omilian, który funkcję tę sprawował do 2005 roku |
| 1959 | Szkoła Podstawowa nr 22 im. Marii Konopnickiej rozpoczęła swoją działalność; na uroczystość przybyły władze miasta i mieszkańcy Osiedla Mickiewicza |
Archiwalna wersja strony internetowej szkoły jest dostępna pod adresem: www.archiwum.zsoms.pl